Bloguj lepiej #2

Hej! Nie wiem czemu, ale ani Samba, ani Abieska (jej przerwa trwa wieki :c ) nie napisały przez kilka dni :o. Do rzeczy. Podam wam kilka porad, potrzebnych do blogowania. Myślę, że poradnik wam się podoba. Chcę wam jeszcze podziękować za tyle wyświetleń na MOIM poście o WolfBlood. To dla mnie najlepsza motywacja do blogowania z wami i dzielenia się entuzjazmem!

Mamy już swojego bloga, ale co dalej? Gadżety! To wspaniały dodatek do bloga.

Tutaj kawałek tego bloga. Gadżety, nie tylko gadżety, przeważnie znajdują się po prawej stronie. Dlaczego napisałam ' przeważnie ' ? Można to zmienić. Tylko jak ?.

To nie są ustawienia tego bloga o wszystkim, tylko innego, ale nie będę reklamować.
Najlepierw wybieramy "Układ" -->  " Dostosuj".

Gdy to wykonamy, klikamy : układ, pojawiają się opcję. Wybieramy odpowiednie rozmieszczenie, postów, gadżetów itd.  Na zdjęciu są porady. Przeczytam je.  "Muzyka" - Warto dodać muzykę do bloga. Czytającemu będzie przyjemnie słuchać. (Nie moglam znaleźć na tym blogu instrukcji o tym) Wystarczy wejść tutaj. Chat dodajemy na stronie xat.com---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Szybka instrukcja dodania muzyki i chat'u. Najpierw muzyka. Wchodzimy na stronę podaną wyżej.


Nie będę tłumaczyć, wszystko pisze na zdjęciach!

 

Wtedy pojawi nam się kod i wklejamy (na dole pisze jak to się robi)

Teraz chat. Wchodzimy w link powyżej. (xat.com)


Gdy chcemy wkleić kod, wchodzimy na bloga, układ i u góry (pod nagłówkiem) klikamy kod HTML, wklejamy i zapisujemy. GOTOWE!


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tłumacz, to bardzo ważny dodatek. Naszego bloga często odwiedzają obcokrajowcy. Wtedy, mógłby sobie przetłumaczyć bloga na swój język ojczysty .

Tak jest na tym blogu.


Ok, w tej części tylko tyle. Pisałam to z 3 godziny! Uszanujcie to i napiszcie coś miłego w komentarzu! :)


You Might Also Like

4 komentarze

  1. Przydatne :) Co prawda już to wiedziałam, ale innym się na pewno przyda.

    OdpowiedzUsuń
  2. TEN PORADNIK JEST SUPER!
    CZEKAM NA KOLEJNĄ CZĘŚĆ!

    OdpowiedzUsuń

Dla każdej opinii znajdzie się tutaj miejsce, jednak spam będzie usuwany.

Flickr Images