Bloguj lepiej 1#

Hej! Przygotowałam dla Was kilka porad związanych z blogowaniem. Nie chodzi mi o pierwszy (najważniejszy)  post, tylko o ogólnie posty.  Najczęstsze problemy to ortografia, ale to nie problem. Nie wiem czy na innych blogach też tak jest, ale na blogger.com gdy zrobimy błąd pojawi się pod nim taka czerwona linia, co oznacza błąd w ortografii. Warto poprawić ten błąd. Jeżeli nie wiemy jak się dane słowo pisze (miałam problem ze słowem 'drzwi' xD) wystarczy wpisać w google słowo po swojemu, i wyskoczy poprawnie!To zdj <--|||||     Oczywiście słowo źle napisane to 'kruwki'.Ale nie piszę tu tylko o błędach. Aby napisać idealny post potrzeba :


 • Zdjęć
Oczywiście nie trzeba zdjęć, ale aby post był lepszy można dodać zdjęcia, co daje lepszy efekt.  Zobaczcie. Pokazałam wam na zdjęciu jak wygląda błąd w ortografii, potrzebnie? Tak!


 • Opisać wszystko ze szczegółami
Jeżeli piszemy bloga o swoim życiu codziennym, nie pisz tylko gdzie byłaś, ale jeszcze napisz co tam robiłaś. Pisz ze szczegółami, to zaciekawi czytelnika. Warto się trochę namęczyć, efekty są wspaniałe!


 • Pisać długie posty!
To bardzo ważne, aby post był długi. Nie musi mieć nie wiadomo ile, ale tyle co mój wystarczy. Chyba, że chodzi o opowiadanie, wtedy użyjemy długiego postu, lub podzielimy go na kilka części.


 • Pisać normalną czcionką, bez błędów.
Nie musicie pisać taką czcionką, ponieważ, ta czcionka nie jest najlepsza. Jest za duża. Styl pisania, fajnie jest zmienić, bo wtedy wygląd bloga będzie " niepowtarzalny". Nie piszcie też całego tekstu z dużych liter, ponieważ to nie wygląda najlepiej. Za bardzo rzuca się w oczy. Ale oczywiście można napisać ważne słowo z dużych liter (lub pogrubić, najlepiej). Zobaczcie: Nie piszcie CAŁEGO tekstu z dużych liter. Lub : Nie piszcie całego tekstu z dużych liter. Bardzo ważne jest pisanie pierwszego zdania z DUŻEJ litery.


 • Nie kopiować cudzych wpisów!!
To po prostu kradzież. Dlatego warto, a nawet bardzo warto wstawić na bloga  zakaz kopiowania.
Pobierzcie z tej stronki. Nie będę tłumaczyć jak to zrobić, ponieważ to nie notka o tym. Powiem tylko, że jak mamy już kod HTML, wklejamy go w gadżetach. :).

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Najlepiej mieć swój blog oryginalny. Czyli :
-Swoje tło,
-Swoją czcionkę,
-Dostosowane kolory do tła.

Jak to zrobić?Wchodzimy na bloga, szablon i dostosuj. Pojawi się to szare okienko, pod nim wygląd bloga wraz ze zmianami. Ustawiamy swój WŁASNY wygląd bloga :3.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie mam siły więcej pisać, kończę. Paaaaa.

Przepraszam, ale nie napisałam Dusia. :C

You Might Also Like

2 komentarze

 1. Nie żeby coś, ale parę dni temu napisałam na swoim blogu bardzo podobny post :| Chodzi mi o temat. Przypadek ? (;
  sweetasnyblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze mówiąc - nie odwiedzam Twojego bloga. Ty masz inne porady - jak mam inne. No, może o blogowaniu, ale ile jest blogów, co napisali porady o blogerach? No, pełno. Moja notka była niedokończona przez 3-4 dni w niezapisanych, może Samba jak zauważyła to Ci potwierdzi :)

   Usuń

Dla każdej opinii znajdzie się tutaj miejsce, jednak spam będzie usuwany.

Flickr Images