Trudno być szczerym...

 Hey!
Dzisiaj w moim poście, jak obiecałam w poprzednim, napiszę poradnik Jak byś szczerym naprawdę , nie do bólu. Pokażę kilka wskazówek i przedstawię sytuacje.
 Szczerym nie jest łatwo być. Powiedzmy, Twoja najlepsza kumpela pyta cię, czy podoba Ci sie jej sukienka, która dla ciebie jest ohydna! Co odpowiedzieć? Po prostu, postaw tę sytuację/problem normalnie. Powiedz jej, że raczej jej pasują inne kolory i krój. Ale nigdy nie mów wprost, że wygląda okropnie, bo pogorszysz sytuację. Są także inne sytuacje, np : Ktoś pyta Cię co sądzisz na temat, nowej kolekcji ubrań. Jeśli to nie jest bliska Ci osoba ( przyjaciel, ktoś z rodziny itp ) to powiedz otwarcie co o tym myślisz. Lub ktoś pyta Cię na temat prezentacji w szkole, którą.. przygotował Twój kolega. Wtedy sprawa sie komplikuje. Po pierwsze nie chcemy nikogo urazić swą opinią, po drugie nie możemy skłamać, że to jest super, piękne, cos cudownego a naprawdę dla ciebie jest głupie, nie rozsądne i nie na temat. Co zrobić?
 Szczerości nie da się nauczyć. Można zrozumieć, a chociaż postarać się ją zrozumieć. Musimy pamiętać, że w takich sytuacjach musimy każą naszą odpowiedź przemyśleć aby jej nie żałować. Jednym z plusów bycia szczerym jest usprawiedliwienie, że o gustach sie nie dyskutuje, lub każdy ma swój gust ;)

 Te zdjęcie jest dobrym przykładem. Możemy wypowiadać, co myślimy, ale niektóre wypowiedzi lepiej zachować dal siebie :)
 Mam nadzieję, że troche przybliżyłam "bycie szczerym" i dziękuje za przeczytanie. Do niedzieli !

P S - Zapraszam wszystkich do odwiedzania mojego nowego bloga, którego prowadzę z moimi przyjaciółkami Karo i Julką. luckily-girls.blogspot.comBy Samba xd

You Might Also Like

0 komentarze

Dla każdej opinii znajdzie się tutaj miejsce, jednak spam będzie usuwany.

Flickr Images