Hejt ;.;

 Hey!
 Dzisiaj mój post jest o hejcie lub hejtowaniu - jak kto woili ;>
 Ostatnio mówiliśmy o tym w naszej szkole. I jakos to mnie zaintrygowało...  Ostatnio dużo razy można doświadczyc tego na różnych forach internetowych - "serfując" po sieci. Przykładem takiego może być nasz ulubiony Facebook. Ostatnio do hejtu może być też na blogach, ask.fm lub popularnych u uczniów stronach gdzie można wpisać zadanie lub prośbę np. z polskiego lub z angielskiego i ktoś Ci napiszę odpowiedź. Raz widziałam pomagając na zadane.pl  Na ściąga.pl tego nie ma, bo są już gotowe prace na wszystkie tematy.
 Na fejsie czyli FB jest to najbardziej używana forma wypowiedzi tak nazwę w ameryce i w angli.
Jedna dziewczyna, która była obrażana powiesiła się gdy jakiś facet (chyba kolega z klasy) pisał na jej profilu... różne nie miłe rzeczy. Można to zatuszować zgłaszając się do operatora strony aby usunął to z profilu, albo jej treści zdjęcia były tylko dostępne dla znajomych kogoś. Ale UWAGA! WSZYSTKO CO ZOSTANIE ZATUSZOWANE, NIE OZNACZA USUNIĘCIA Z TEJ STRONY. TO I TAK POZOSTANIE W PAMIĘCI STRONY!
Dlatego proszę - jeśli wyzywasz w internecie w słusznej sprawie to okey. Al jeśli obrażasz bez powodu, kierując się tym co ktoś inny powiedział na jej temat (co może być kłamstwem) w życiu trzeba się kierować swoimi doświadczeniami, a nie innymi sugestiami. Jeśli chodzi o rodziców w tym temacie to co innego.
I jeśli obrażasz osobę, bo źle wygląda, ubiera się, zły makijać czy coś innego, zrozum, iż ta osoba ma swój styl i nikt nie będzie jej nakazywał do zmiany, bo Ty tak chcesz. Można to powiedzieć w normalny sposób
Jeśli obrażasz swoja kolegę/koleżankę/przyjaciela/przyjaciółkę i potem przepraszasz lub zachowujesz się jakby nigdy nic - wiedz, że ona tego nie zapomni chociaż że ci wybaczy. Zawsze może Ci to wypomnieć lub pamiętać.
Na koniec : zastanów się czy musisz hejtowac za byle co czy za coś co jest prawdą. Ktoś może przez to złamać sobie psychikę a inna nic z tym nie zrobi bo jest twarda. Nie każda osoba jest taka mocno. Wszyscy są inni - wszyscy mamy swoje zdanie. Niby wolność słowa w necie a jak czasem może zranić, gdy sobie nie zdajemy sprawy. Bądź na miejscu tej osoby i zastanów się jak ona się czuję.

You Might Also Like

0 komentarze

Dla każdej opinii znajdzie się tutaj miejsce, jednak spam będzie usuwany.

Flickr Images