Jak zrobić screna (zrzut ekranu) ?

 Hey!
 W dzisiaj nauczę Was jak zrobić zrzut ekranu! Ten post jest przeznaczony dla tych, którzy - nie umieją go zrobić lub trochę znają tą technikę. Wiem, że jest też inny sposób ale go nie znam.
 Najpierw na naszej klawiaturze wyszukujemy klawisz Print Screen/Prt Scr/Prt Scn. I oczywiście znajduje się on na każdej klawiaturze. 

Najlepiej wcisnąć w odpowiednim momencie wcisnąć klawisz "Print Screen"
Następnie otworzyć jakiś program graficzny a najpopularniejszym jest Paint i z opcji wybrać "Edycja" i "Wklej". Po wklejeniu naszego screena możemy go zaznaczyć/zaznaczyć coś na nim, napisać. Na koniec zapisujemy i cieszymy się tym i dzielimy z innymi ;)

Alt :
czasami jak robimy screen'y czegoś nie chcecmy czasem aby coś było widoczne. Wtedy zamalowujemy i wszystko jest OK :) Ale to budzi większą ciekawośc u kogoś co tam jest napisane. Słyszałam o specjalnych programach, które mogą przywrócić nazwę zamalowaną przed zamalowaniem. Ale ja nic nie wiem dokładniej na ten temat. Ale dobry sposób jest na to.  Z pomocą przyjdzie nam kombinacja klawiszy Alt + Print screen dzięki której zostanie zapisane tylko aktywne okno (to najbardziej na wierzchu). To wszystko dotyczące moich porad. W następnym poście ujawnię inną zaletę bloggera ;) 

You Might Also Like

0 komentarze

Dla każdej opinii znajdzie się tutaj miejsce, jednak spam będzie usuwany.

Flickr Images